Флорентино Перез во посета на Јуве и на претседателот Ањели!

Флорентино Перез во посета на Јуве и на претседателот Ањели!

пред 6 месеци

Додека Андреа Пирло и фудбалерите на Јувентус тренираа како дел од подготовките за Суперкупот на Италија против Наполи, во Континаса тренинг-центарот на италијанскиот шампион дојде неочекуван гостин – претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез на состанок со Андреа Ањели.

Според италијанскиет медиуми, состанокот траел речиси три часа, а тема на разговор секако била фудбалската политика, бидејќи Перез го сметаат за главен промотор на идејата за европската Супер лига, елитната лига која би ја заменила Лигата на шампионите и би била единствен начин гигантите да преживеат во ерата по кризата со корона вирусот. Ањели, пак, е претседател на Европската асоцијација на клубови (ЕЦА), собирот на најбогатите и највлијателните европски фудбалски клубови.

Share

ANIMEFLIX animeflix my hero academia movie: Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 4

AnimeTV anime tv bleach: Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 1

Scroll to Top