„Франс фудбал“ ги избра 11-те од соништата

пред 10 месеци

Иако „Франс фудбал“ оваа година го откажа доделувањето на „Златната топка“, славниот француски фудбалски магазин во избор на жирито ги прогласи своите најдобри 11 во историјата.

Секој ваков избор, секогаш е предмет на бесконечни дискусии, за тоа кој недостасува во составот или неправедно е изоставен, или кој е „вишок“, но оваа 11-ка според нас е апсолутно совршена.

НАЈДОБРИТЕ 11 НА ФРАНС ФУДБАЛ

Голман: Лав Јашин (Рус)

Одбрана: Кафу (Бра),  Паоло Малдини (Ита), Франц Бекенбауер (Гер)

Среден ред: Лотар Матеус (Гер), Чави (Шпа), Пеле (Бра), Диего Марадона (Арг)

Напад: Лионел Меси (Арг), Кристијано Роналдо (Пор), Роналдо (Бра)

Share

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animefreak.ws: Watch Transformers The Headmasters animefreak Episode 35 animefreak

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Tune: https://tune.pk/user/animeflixnl/about

Letterboxd: https://letterboxd.com/gogoanimelol/

Scroll to Top