Франција и Португалија без „муниција“ на „Стад де Франс“, Роналдо и Мбапе се „дружеа“

Франција и Португалија без „муниција“ на „Стад де Франс“, Роналдо и Мбапе се „дружеа“

пред 2 години

Долгоочекуваниот дуел меѓу актуелниот светски шампион Франција и актуелниот европски шампион Португалија разочара, откако во меч од Лигата на нации на УЕФА, на „Стад де Франс“ одиграа 0:0.

Во меч полн со ѕвезди во двете репрезентации, немаше многу шанси, и двата тима се задоволија да останат непоразени по три кола во Лигата на нации за да ги заддржат првите две места во групата 3.

Без победник беше и во групата 1, каде што во Гдањск, Полска и Италија одиграа без голови, а единствени кои стигнаа до победа во Лига А, беа Данците, кои лесно со 3:0 го совладаа Исланд и го пратија поблиску до Лига Б во следниот циклус.

Во Лига Б, нов лош натпревар имаше репрезентацијата на Србија, која загуби дома со 0:1 од Унгарија, додека Русија и Турција одиграа 1:1.

 ЛИГА НА НАЦИИ

ЛИГА А, ГРУПА 1

Полска – Италија 0:0

Табела: 1.Италија 5, 2.Холандија 4, 3.Полска 4, 4.БиХ 2

ЛИГА А, ГРУПА 2

Исланд – Данска 0:3

Табела: 1.Англија 7, 2.Белгија 6, 2.Данска 4, 4.Исланд 0

ЛИГА А, ГРУПА 3

Франција – Португалија 0:0

Табела: 1.Франција 7, 2.Португалија 7, 3.Хрватска 3, 4.Шведска 0

ЛИГА Б, ГРУПА 1

Северна Ирска – Австрија 0:1

Табела: 1.Австрија 6, 2.Норвешка 6, 3.Романија 4, 4.С.Ирска 1

ЛИГА Б, ГРУПА 2

Израел – Чешка 1:2

Шкотска – Словачка 1:0

Табела: 1.Шкотска 7, 2.Чешка 6, 3.Израел 2, 3.Словачка 1

ЛИГА Б, ГРУПА 3

Русија – Турција 1:1

Србија – Унгарија 0:1

Табела: 1.Русија 7, 2.Унгарија 6, 3.Турција 2, 3.Србија 1

ЛИГА Ц, ГРУПА 3

Грција – Молдавија 2:0

Косово – Словенија 0:1

Табела: 1.Грција 7, 2.Словенија 7, 3.Косово 1, 4.Молдавија 1

ФРАНЦИЈА – ПОРТУГАЛИЈА

ПОЛСКА – ИТАЛИЈА

ИСЛАНД – ДАНСКА

РУСИЈА – ТУРЦИЈА

С.ИРСКА – АВСТРИЈА

Share

sunwin.apk mới nhất sunwin club game sunwin

tải sunwin tải sunwin apk sunwin apk

game bài sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu

tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất sunwin web

tải sunwin tải sunwin apk sunwin apk

Scroll to Top