Фулам ја доби „лузерската“ битка со ВБА

Фулам ја доби „лузерската“ битка со ВБА

пред 3 месеци

Во дуел на два тима кои оваа сезона влегоа во Премиер лигата и досега немаа победи, Фулам со 2:0 го совлада тимот на Вест Бромвич Албион за да се „придвижи“ од дното на табелата.

Победникот на мечот беше решен за само четири минути во првото полувреме, откако Александар Митровиќ собра две асистенции – прво до Боби Рејд во 26. минута, а потоа и до Ола Аина во 30. минута за 2:0 водство.

ВБА на Славен Билиќ, се обиде да се врати во игра, но не успеа и сега останува еден од трите тима кои немаат победа во Премиер лигата, покрај Шефилд јунајтед и Барнли. ВБА се на 18. место со еден поен, додека Фулам сега се едно место погоре со 4 поени.

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top