Хабиб во среда на прес во Москва, фановите очекуваат камбек!

Хабиб во среда на прес во Москва, фановите очекуваат камбек!

пред 5 месеци

УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов ги воодушеви своите фанови со веста дека ќе оддржи посебна прес-конференција во среда за да ги објасни своите планови за иднината, зголемувајќи ги шпекулациите дека е подготвен да се врати во октагонот и покрај претходните најави дека за тавко нешто нема шанси.

Со појас на рамото, Нурмагомедов ја најави мистериозната прес-конференција, откако претходно првиот човек на УФЦ, Дејна Вајт најави дека тој наскоро ќе се врати на борбите бидејќи одлуката за пензионирање по победата над Џастин Гетџи била „премногу емотивна“.

Интересен детаљ кој го забележаа фановите е дека на неговиот појас го нема логото на УФЦ.

Share

AnimeTV anime tv anime tv: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 12

WCOStream wcostream dragon ball: Watch Fire Force Season 2 Episode 4

Scroll to Top