Чизора сакаше да го исплаши Усик пред пресметката

Чизора сакаше да го исплаши Усик пред пресметката

пред 11 месец

Британскиот тешкаш Дерек Чизора обоен во „воени бои“ влезе во остар напад на Олександере Усик на мерењето пред нивната пресметка во саботата, која за малку ќе почнеше предвреме.

Иако пред саботниот меч на „Вембли во Лондон, двајцата боксери си делеа комплименти и се гушкаа, атмосферата беше сосема различна кога Чизора се појави на мерењето обоен со бело и со порака „ВОЈНА“ на градите.

Украинецот Усик се обиде да остане смирен на провокациите на Чизора, пред да мора да интервенира и обезбедувањето.

Усик, олимпискиот шампион во супер-тешка категорија е задолжителен предизвикувач на ВБО појасот на Ентони Џошуа, но реши да влезе во рингот со ветеранот Чизора.

Share

TwistMoe: Hatsune Miku x Tetsuya Nomura anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime online

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Seikimatsu★Darling (https://animebee.to/m/wr2d) Episode Full

Pleasant Goat and Big Big Wolf: Moon Castle - The Space Adventure (https://animeheaven.pro/m/wWZ6) Episode Full

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/138957050-gogoanimebe

Zeef: https://zeef.com/profile/gogoanimelol

Scroll to Top