Шаховски 45 минути во Тбилиси, Пандев опасно се закани со глава

Шаховски 45 минути во Тбилиси, Пандев опасно се закани со глава

пред 4 месеци

Грузија – Македонија 0-0 по 45 минути на „Динамо арена“ во Тбилиси.

Нервозенно, претпазливо и максимално тактички организирано прво полувреме играат двете селекции, без многу грешки, но и без вистински шанси пред противничките голови.

Грузијците неколкупати се заканија по голот на Димитривски, најчесто над пречката, а Македонија вистинската шанса за водство ја имаше преку Пандев.

Капитенот биеше со глава од 15-тина метри, но Лорија успешно одбрани.

Share

Watch My Hero Academia (Dub) Episode 13 (https://animeplanet.cc/m/moNd/ep-13) at website https://animeplanet.cc manga anime planet

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://funimationfree.com/m/vNYY) Episode 13 at website https://funimationfree.com fruits basket season 2 funimation

Scroll to Top