Шкртел го уништи Јунајтед: Би сакал секоја недела да играме против нив

Шкртел го уништи Јунајтед: Би сакал секоја недела да играме против нив

пред 6 месеци

Словакот Мартин Шкртел е поранешен играч на Ливерпул, поради тоа повеќе ид своите соиграчи од Башакшекир го славеше синоќешниот триумф над Манчестер Јунајтед (2:1), во Лигата на шампионите.

Башакшекир со головите на Демба Ба и Един Вишча во првото полувреме, успеа на крајот да го забележи првиот триумф во Лигата на шампионите.

„Ова е нашата прва победа во ЛШ, би сакале секоја недела да играме против Јунајтед“, рекол 35-годишниот фудбалер.

По првите три кола, екипата на Башакшехир има три поени во групата, колку што има и ПСЖ. Манчестер Јунајтед и Лајпциг се на врвот со по две победи и пораз.

Share

AnimeFreak old animefreak: Watch Naruto Episode 29

GoGoAnime gogoanime website reddit: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview

Scroll to Top