Шок за Евертон – Њукасл победија на Гудисон парк

Шок за Евертон – Њукасл победија на Гудисон парк

пред 9 месеци

Њукасл јунајтед, кога никј не очекуваше, ставија крај на серијата од пет порази во Премиер лигата. Њукасл, во првиот меч од саботната програма, како гости со 2:0 го победија фаворизираниот Евертон.

Екипата на Стив Брус, сега има 22 поени ид 21 натпревар и се наоѓа на 16 место на табелата.

На „Гудисон“, Њукасл беа подобри во текот на целиот натпревар. Имаа две шанси преку Калум Вилсон во првиот и вториот дел, кои не ги искористија. Сепак, напаѓачот на Њукасл, успеа да ги наплати тие промашувања. Првиот гол го постигна во 73.минута, а со својот втор гол во 93.минута стави точка на натпреварот.

Share

Watch Sparrow's Hotel Episode 12

Mama is Just a Fourth Grade Pupil Episode 51

Watch Zombie-Loan Episode 11

Catnapped (https://wcostream.cc/m/Ek2q) Episode Full

Guides: https://guides.co/p/kissanimemx

Mobypicture: https://www.mobypicture.com/user/animefreakws

Scroll to Top