Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

пред 3 дена

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ, Гркот Јанис Адетокумбо и Шпанецот Рики Рубио испишаа нови страници на кошаркарската историја.

Никогаш досега, во историјата на овој спорт не се случило тројца играчи од Европа да ги соберат трите големи кошаркарски награди.

Никола Јокиќ е МВП на регуларниот дел во НБА лигата.

Јанис Адетокумбо е МВП на финалето во НБА лигата и МВП на Ол-стар натпреварот во НБА лигата.

Рики Рубио е прогласен за МВП на Светското кошаркарско првенство.

Ова е историски момент – па макар на прв поглед изгледа како главниот збор во светот да го имаат кошаркарите од Европа:

Share

Website https://animeflix.nl: Watch Ginga Tetsudou no Yoru: Fantasy Railroad in the Stars animeflix Episode Full animeflix my hero

KissAnime: Detective Conan OVA 05: The Target is Kogoro! The Detective Boys' Secret Investigation anime episode Full online free at https://kissanime.mx weathering with you kissanime

WCOStream: Lupin III: Chi no Kokuin - Eien no Mermaid (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc ben 10 alien force wcostream

Coub: https://coub.com/gogoanimelol

Tawk: https://tawk.to/animeflixnl

Starity: https://starity.hu/profil/293889-animefreakws/

Scroll to Top