Ќе се игра дербито, Јувентус се на пат кон Милано

Ќе се игра дербито, Јувентус се на пат кон Милано

пред 10 месеци

Дербито во Серија А помеѓу лидерот на табелата Милан и бранителот на титулата Јувентус, ќе се игра вечерва на на „Сан Сиро“. Фудбалерите на Јувентус околу 11 часот се упатиле кон Милано.

Одигрувањето на натпреварот беше под знак прашалник, откако Јувентус пријавија дека двајца играчи се заразени со коронавирусот. Станува збор за Алекс Сандро и Хуан Квадрадо.

Тестовите кои биле направени синоќа покажале дека покрај овие двајца никој друг не е заразен со вирусот.

Натпреварот ќе започне во 20.45 часот.

Милан се први на табелата, со натпревар повеќе имаат 10 поени повеќе од петто пласираните Јувентус.

Share

Website https://animeflix.nl: Watch Hidden Leaf Village Grand Sports Festival (Dub) animeflix Episode Full anime online

AnimeHeaven: Detective Conan Movie 20: The Darkest Nightmare (Dub) anime episode Full online free at https://animeheaven.pro dragon ball super anime heaven

Watch Mr. Tonegawa: Middle Management Blues Episode 24

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Myspace: https://myspace.com/gogoanimebe

Linktr: https://linktr.ee/gogoanimebe

Scroll to Top