Џенова победи и барем накратко избега од зоната за испаѓање во Серија А

Џенова победи и барем накратко избега од зоната за испаѓање во Серија А

пред 1 година

Важна победа и „златни“ 3 бода за екипата каде важна алка е македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев – калчолигашот Џенова. Предмалку екипата од југот на Италија славеше тримф од 2-0 против тимот на Болоња, предводен од Синиша Михајловиќ

Зајц во 44 минута и Дестро во 55 минута ја донесоа победата за Џенова со што тимот се искачи неколку позиција на табелата и по подолго време ја напушти зоната на испаѓање – последните 3 позиции на табелата.

Горан Пандев не беше во составот на Џенова поради повреда на мускулот.

Болоња пак која не знае за победа на последните 8 меча се симна до 12-тата позиција на табелата.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Naruto: Shippuden Episode 496

anime stream Your Lie in April

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeHeaven TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

My Hero Academia

tải go88
Scroll to Top