Џони Еванс си даде фантастичен автогол, негов шести во Премиер лигата

Џони Еванс си даде фантастичен автогол, негов шести во Премиер лигата

пред 6 месеци

Дефанзивецот на Лестер, Џони Еванс си постигна апсолутно фантастичен автогол во мечот со Ливерпул, забивајќи ја топката со глава зад грбот на својот голман, Каспер Шмајхел.

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед сега си има дадено шест автогола во Премиер лигата со што е на третото место на вечната табела – зад Ричард Дан (10), Мартин Шкртел (7) и Џејми Карагер (7).

Share

AnimeHeaven black clover anime heaven: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 19

KissAnime gogoanime tv kissanime: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/m963) Episode 24

Scroll to Top