Џон Тери ќе биде тренер на Борнмут

Џон Тери ќе биде тренер на Борнмут

пред 12 месеци

Легендарниот капитен на Челси, Џон Тери, наскоро ќе го започне првиот тренерски ангажман во кариерата. Тери, во моментов му е асистент на Дин Смит во Астон Вила.

Англиските медиуми тврдат дека ситни детали го делат Тери од клупата на Борнмут. Овој клуб сезонава има намера експресно да се врати во Премиер лигата.

Во моментов, Борнмут, се наоѓа на шестото место во Чемпионшип дивизијата. Од местот кое обезбедува директен пласман во Премеир лигата, Борнмут го делат девет бода.

Тери во кариерата со Челси, пет пати бил шампион на Англија, а има и трофеј во Лигата на шампионите.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 25

Black Clover

AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 2

watch anime free Naruto: Shippuden

anime online Komi Can’t Communicate

Scroll to Top