Австриската влада усвои пакет мерки за борба против тероризмот

пред 1 година

Денес австриската влада усвои пакет мерки за борба против тероризмот, кој е насочен против терористите, односно лицата кои претставуваат опасност за општеството и земјата, како и против политичкиот ислам.

По завршувањето на сесијата, австрискиот канцелар Себастијан Курц на прес-конференција рече дека Австрија се соочи со ужасен терористички напад пред една недела и дека не е доволно само да се жали за жртвите, туку да се преземат мерки за да се спречат ваквите напади.

Во нападот пред една недела во Виена, што го изврши исламистичкиот терорист Кујтим Фејзулаи со потекло од Македонија, пукаше во луѓе и уби четири а рани повеќе од 20 луѓе.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

english dubbed anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AnimeDao My Hero Academia Season 3 Episode 21

watch anime dub Attack on Titan Season 3

sites to watch anime AnimeDao Black Clover (Dub)

Scroll to Top