Башар закрепна од коронавирусот

пред 3 години

Сирискиот претседател Башар ал Асад и неговата сопруга Асма закрепнаа од коронавирусот затоа што беа негативни на ПЦР-тестот, објави денеска „Ројтерс“.

„По завршувањето на карантинот, симптомите на Ковид-19 и негативните резултати од ПЦР-тестот, претседателот Башар ал Асад и госпоѓа Асма ал Асад се вратија на работа нормално“, наведе САНА.

На 8 март, агенцијата САНА објави дека претседателот Асад се заразил со коронавирус.

Share
Scroll to Top