Бајден најави помош за економијата: пакет мерки во износ од 735 милијарди евра

пред 6 месеци

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, изјави дека в година неговата администрација ќе донесе нов пакет мерки за помош на економијата поради Ковид-19, вклучително и нова рунда плаќања на стимуланси, пренесува „Ројтерс“.

Бајден на прес-конференција рече дека пакетот мерки за помош на економијата во износ од над 735 милијарди евра (900 милијарди долари), што Конгресот го усвои неделава, ќе биде првиот чекор, но дека владата ќе мора да стори повеќе за тоа прашање.

„Нашите најмрачни денови во борбата против Ковид-19 се пред нас, а не зад нас“, смета Бајден.

Share

GoGoAnime gogoanime list: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 24 (https://gogoanime.be/m/VLmo/ep-24)

AniWatch watch anime online: Fire Force Season 2 (https://aniwatch.pro/m/NgWo) Episode 24

Scroll to Top