Болсонаро: Не сакам да се вакцинирам

пред 10 месеци

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро изјави дека нема да прими вакцина против коронавирус. Тој во видео објава преку социјалните мрежи вели дека Конгресот нема да донесе декрет за воведување на задолжителна вакцинација и дека нема да се бара тоа од граѓаните.

„Ви велам, нема да се вакцинирам. Тоа е мое право”, рече Болсонаро како што пренесува Ројтерс.

Тој, исто така, уште еднаш изрази сомнеж за ефективноста на носењето маска и имплицираше дека има малку докази за ефикасноста на маската во спречување на ширењето на вирусот.

Share

Website https://wcostream.cc: Watch Crayon Shin-chan Movie 20: Arashi wo Yobu! Ora to Uchuu no Princess wcostream Episode Full animes online

Watch Black and White Warriors 3 Episode 8

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Alice (https://animeflix.nl/m/BYJR) Episode Full

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflixnl/home

Gogoanimelol wixsite: https://gogoanimelol.wixsite.com/my-site

Scroll to Top