Бомба фрлена во ресторан во Белград

пред 8 месеци

Синоќа околу два часот по полноќ била фрлена експлозивна направа кон ресторанот „Колестерол“ во Белград. Во инцидентот нема повредени, пренесоа српските медиуми.

Според информации, непознат маж активирал и фрлил рачна бомба во ресторанот. Бомбата експлодирала и предизвикала материјална штета. Во ресторанот бил пронајден осигурувач.

Објектот бил затворен и во него немало никој, а оштетени се и два автомобила паркирани пред ресторанот. Полицијата сè уште спроведува увид.

„Слушнав експлозија околу два часот по полноќ и излегов да видам што се случува. Некој фрли бомба и побегна со автомобил. Веднаш повикав полиција и пријавив што се случи”, изјавил за „Блиц“ чувар на објект во близина на ресторанот.

Share

AniWatch watch anime: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 9 (https://aniwatch.pro/m/eMMz/ep-9)

WCOStream animes online: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 24 (https://wcostream.cc/m/B5e/ep-24)

Scroll to Top