Бразил: 41.906 нови случаи на коронавирус за еден ден

пред 3 месеци

Во Бразил се регистрирани 41.906 нови случаи на инфекција со коронавирус, што е најголем број на случаи во еден ден од 11 септември, објави бразилското Министерство за здравство. Починаа 819 лица, со што бројот на смртни случаи од коронавирус достигна 147.494, објави Ројтерс.

Share
Scroll to Top