(Видео) Австралија ја пречека Новата година со традиционален огномет во Сиднеј

пред 9 месеци

Австралија ја дочека Новата Година со традиционален огномет во Сиднеј, кој, поради епидемиолошките мерки, можеше да се види само на телевизија.

Жителите на Самоа, Кирибати и Нов Зеланд први влегоа во 2021 година, а жителите на Нов Зеланд ја пречекаа со спектакуларен огномет во Окланд.

Во исто време со Нов Зеланд, во 2021 година пристигна во островската држава Фиџи и Антарктикот.

Share

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Usavich II (https://animekisa.in/m/Mje0) Episode 13

Watch Momotaro the Undefeated Episode 1

PostPet Momobin Episode 24

Kissanime6 doodlekit: https://kissanime6.doodlekit.com/home#

Wordlab: https://www.wordlab.com/forums/users/animefreakws/

Scroll to Top