(Видео) Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона во Германија, има загинати

пред 8 месеци

Најмалку две лица загинаа а околу десет се повредени кога автомобил удрил во нив во пешачка зона, во градот Трир во западна Германија, соопшти полицијата.

Како што пренесува РТЛ, над местото на несреќата кружи хеликоптер, а училиштата во близина се заклучени и следат протокол за случај на можен терористички напад.

Еден од очевидците рекол дека голем сив „Ренџ Ровер“ поминал низ пешачката зона со огромна брзина и дека луѓето ги „фрлал во воздух“.

Полицајците ги предупредиле луѓето да го избегнуваат местото на несреќата.

Локалните медиуми известуваат дека возачот е задржан во полиција, додавајќи дека деталите за инцидентот се нејасни, пренесе „Дејли мејл“.

Share

AnimeTV anime sites: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26

ANIMEFLIX anime stream: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 8 (https://animeflix.nl/m/j4DD/ep-8)

Scroll to Top