(Видео) Бајден падна по скали додека се качуваше на авион

пред 3 години

Американскиот претседател Џо Бајден падна по скали додека се качуваше на претседателскиот авион. Инцидентот се случил пред полетувањето за Атланта, каде требало да се сретне со лидерите на азиската заедница по нападот на неколку салони за масажа.

Бајден (78) набрзо се опорави од паѓањето на колена и продолжи да се качува по скалите од авионот.

Кога се качи на врвот од скалите, тој мафна со рака во знак на поздрав.

Share
Scroll to Top