(Видео) Водени топови, хеликоптери-нови протести против корона-мерките во Љубљана

пред 1 недела

Неколку илјади демонстранти се собраа денеска во центарот на Љубљана во серијата антивладини протести поттикнати од незадоволството од корона-мерките.

Протестот, како што пренесуват медиумите, започнал околу 15 часот, а демонстрантите марширале низ улиците на Љубљана извикувајќи „крадци, крадци“.

Сообраќајот беше блокиран, а полицијата постави блокади, а градот беше опколен со хеликоптери, пренесуваат тамошните медиуми.

Полицијата успеа тивко да ги отстрани луѓето од главниот пат и сега повторно се движи кон центарот на градот. Протестот официјално заврши, но голем број граѓани се уште се на улица, како и многу полицајци. Деновиве во Љубљана има дури две делегации од Европскиот парламент, па полицијата им посветува посебно внимание на хотелите каде што тие се сместени.

Минатата недела, демонстрантите се обидоа да влезат во близина на хотелот Интернационал, каде што беше дел од делегацијата што дојде на самитот на ЕУ, но полицијата ги спречи во намерата.

Share

WCOStream: Jungle Emperor Leo anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

KissAnime: Hello Jadoo 2 anime episode 27-a online free at https://kissanime.mx kissanime black clover

AnimeBee: R.O.D -THE TV- anime episode 26 online free at https://animebee.to anime online

Website https://animepahe.cc: Watch Dream Dimension Gentleman animepahe Episode Full anime sites

Watch Die Now Episode 16

Scroll to Top