(Видео) Во Атина претепан поранешниот претседател на Грузија, Саакашвили

пред 5 месеци

Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Саакашвили, е нападнат Во Атина, каде дошол на состанок со грузиските имигранти, пренесе „Спутник Грузија“. Телевизијата „Мтавари“ објави видео-снимка од инцидентот. Во близина на зградата во која требало да се одржи настанот, младо момче со капа го нападнало Саакашвили. Според видеото, тој неколкупати го удри по главата Саакашвили, а насобраните луѓе во паника почнуваат да бегаат. Поранешниот претседател на Грузија, сепак, се сретна со имигрантите и им ги кажа своите политички планови. Украинскиот претседател Володимир Зеленски во мај го именуваше поранешниот претседател на Грузија, за шеф на извршниот одбор на Националниот совет за реформи.

Share

I want to eat your pancreas Episode Full at AnimePlanet anime planet darling in the franxx

Dr. Stone Episode 24 at AnimeFreak sites like animefreak

Scroll to Top