(Видео) Зеленски: Украина нема да остави ништо на непријателот

пред 3 дена

Во своето последно видео обраќање, украинскиот претседател Володимир Зеленски рече дека Украинците окупирале дури 1.015 населени места.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

– Продолжуваме со обновување на окупираните територии на Украина. До денес се обновени 1.015 населени места, што е шест во изминатите 24 часа. Таму враќаме струја, вода, врски, транспорт, социјални услуги. Тоа е важно.

Се разбира, се сеќаваме на секој град и на секоја заедница што се уште е под окупација. Херсон, Мелитопол, Бердјанск, Енерходар, Мариупол и сите градови и населени места во Донбас – рече Зеленски.

Тој рече дека постепеното ослободување на регионот Харков докажува дека Украина никогаш нема да остави ништо на рускиот непријател.

Share

watch anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 3

anime freaks tv SPY x FAMILY

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Kiss x Sis (TV) Episode 6

watch anime online Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

tải go88
Scroll to Top