(Видео) Камион ги урна портите на руската амбасада во јужен Даблин

пред 2 години

Голем камион денеска ги урнал портите на руската амбасада во Даблин.

Еден човек е уапсен и одведен во станицата Ратфарнам Гарда.

Видео снимката покажува како големиот камион ги урива портите на амбасадата.

Истрагата е во тек.

Во Даблин се одржуваат протести против руската инвазија на Украина.

Share
Scroll to Top