(Видео) Напад пред Белата куќа, повредени приврзаници на Трамп

пред 11 месец

Четири лица, жена и тројца мажи, биле ранети пред Белата куќа ноќта по изборите, пренесуваат американските медиуми.

Тие биле прободени со нож, немаат опасни по живот рани, но биле пренесени во болница, соопшти полицијата.

Полицијата соопшти дека жртвите од нападот се декларирале како приврзаници на републиканскиот кандидат Доналд Трамп.

Четири лица се повредени во расправија со тројца осомничени во близина на раскрсницата од 14. улица и Њујорк авенија Северозапад околу 2,30 часот, соопшти полицијата, јави „Ен-би-си Вашингтон“.

Полицијата соопшти дека трага по тројца осомничени, двајца мажи и една жена.

Share

Website https://animekisa.in: Watch Piano no Mori animekisa Episode Full anime stream

The Diary of Our Days Episode 8

AnimeHeaven: Jyu-Oh-Sei: Planet of the Beast King (Dub) anime episode 11 online free at https://animeheaven.pro dr stone anime heaven

Website https://animetv.cc: Watch Shuffle! Memories animetv Episode 12 boruto anime tv

Diigo: https://www.diigo.com/profile/animeflixnl

Zintro: https://www.zintro.com/profile/animefreakws

Scroll to Top