(Видео) Рама ја одликува Меркел со орден

пред 4 дена

Албанскиот премиер Еди Рама ја одликува германската канцеларка Ангела Меркел со орден „Ѕвезда на благодарноста“, како високо државно признание.

„Данке Ангела! Особено задоволство ми е да Ве одликувам, во име на Албанија, со медалот ‘Ѕвезда на благодарноста’ како јавно признание“, напиша албанскиот премиер на социјалните мрежи, каде објави и видео од примопредавањето на ова одликување.

Share

AnimeDao: Girls & Panzer Movie: 3-pun Chotto de Wakaru!! Girls & Panzer anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao site

Obake no Q-tarou Episode 12B

The World of Narue (Dub) Episode 12

Website https://twistmoe.net: Watch Blue Submarine No. 6 twistmoe Episode 4 english dubbed anime

Devpost: https://devpost.com/gogoanimebe

Pastebin: https://pastebin.com/u/kissanimemx

Scroll to Top