(Видео) Тепачка меѓу патници во авион поради маска

пред 5 месеци

На еден лет во САД избила тепачка помеѓу двајца патници, откако еден од нив наводно одбил да носи маска.

Рајли Лансфорд, која била во авионот за време на настанот, на својот инстаграм-профил сподели видео од инцидентот, како и објаснување за тоа што се случило пред да започне борбата. Патникот изјавил дека мажот кој седел зад неа носел визир на лицето, но стјуардесата го замолила да носи маска што ги покрива устата и носот.

Видеото од тепачката, кое потоа се прошири на интернет, покажува еден човек како ја влече косата на друг, додека околните патници се обидуваат да ги разделат. Се слуша како помлад човек пцуе додека стјуардесата се обидува да ја смири ситуацијата.

„Ситуацијата беше апсолутно луда, бидејќи сè се вртеше околу маската“, рече Рајли Лансфорд.

По расправија, стјуардесите успеале да ја преземат контролата над ситуацијата и повикале обезбедување.

Во своето образложение, Лансфорд изјавила дека по смирувањето на тепачката, мажот кој одбил да носи маска бил исфрлен од авионот, додека на другиот маж му било дозволено да остане. Таа го обвини човекот кој ја започнал расправијата дека бил безобразен кон кабинската посада која се обидувала да му ги објасни правилата.

Според политиката на „Алегиант ерлајнс“, патниците мора да носат заштитни маски изработени од цврст материјал што целосно ги покрива устата и носот за да се заштитат себеси и другите.

Share

Gintama Episode 201 at AnimeFreak anime freak site

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12 at website https://animeflix.nl my hero academia animeflix

Scroll to Top