(Видео) Терористите пукаат кон минувачи и кафулиња во Австрија

пред 6 месеци

Најмалку четири лица беа убиени во терористички напад во Виена, а убиен е и еден од напаѓачите.

Пукањето во Виена се случи синоќа околу 20 часот, кога неколку напаѓачи отворија оган со автоматско оружје на шест локации низ Виена.

Неколку напаѓачи се во бегство, а властите веруваат дека имало најмногу четворица.

Полицијата соопшти дека добиле повеќе од 20.000 снимки поврзани со нападот. Бројни граѓани ги снимале нападите од нивните прозорци.

Share

ANIMEFLIX animeflix bleach: SK8 the Infinity (https://animeflix.nl/m/m5q7) Episode 12

AniWatch watch anime online: Watch Hunter x Hunter Episode 108

Scroll to Top