(Видео) Трамп до новинар: „Не ми се обраќај така, јас сум претседател на Америка!“

пред 11 месец

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.

„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи имаше огромна измама. Ќе видиме колку брзо ќе се одвива промената на администрацијата, бидејќи времето не е на наша страна. Сè друго е. Факт е огромната измама што се случи. Тоа не смее да се случи во ваква земја”, рече Трамп.

Потоа репортерот влезе во вербална дискусија и во еден момент, Трамп ја изгуби смиреноста и му рече: „Јас сум претседател на Америка, никогаш повеќе не разговарај со претседателот така“, по што повика на прашање од друг новинар.

Share

The Qwaser of Stigmata: Portrait of the Empress (https://animebee.to/m/x3ed) Episode Full

TwistMoe: Attacker You! anime episode 34 online free at https://twistmoe.net kissanime

4Anime: Naruto the Movie 3: Guardians of the Crescent Moon Kingdom (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz dubbed anime

AnimeTV: Prétear: The New Legend of Snow White (Dub) anime episode 13 online free at https://animetv.cc my anime tv

Dribbble: https://dribbble.com/gogoanimelol/about

Metooo: https://www.metooo.io/u/kissanimemx

Scroll to Top