(Видео) Трамп најави смена на водечкиот епидемиолог по изборите

пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека може да го замени д-р Ентони Фаучи по претседателските избори.

Несогласувањата меѓу Трамп и Фаучи се продлабочија за време на најновиот, жесток бран на нови случаи на Ковид-19, поради што американскиот претседател денес се пожали на Фаучи пред неговите приврзаници, кои му одговорија со скандирање „Смени го Фаучи“.

Заблагодарувајќи се на предлогот, Трамп одговори дека одлуката ќе почека да поминат изборите, објави АП.

Д-р Фаучи во неколку наврати го обвини американскиот претседател дека ги игнорирал неговите совети и откри дека не разговарал со Трамп повеќе од еден месец.

Фаучи предупреди дека сериозна зима ја чека Америка ако не се преземат дополнителни чекори што е можно побрзо за да се спречи понатамошното ширење на коронавирусот.

Share

AnimeFreak one piece animefreak: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (https://animefreak.ws/m/avQk) Episode 26

AnimeHeaven free anime: Watch Wonder Egg Priority Episode 12

Scroll to Top