(Видео) Убиен маж за време на прославата на победата на Бајден во Сиетл

пред 10 месеци

Триесет и едногодишен маж бил застрелан за време на прославата на победата на Џо Бајден на претседателските избори во Сиетл.

Маркез Демон Патерсон е убиен додека заминувал од прославата во паркот Кал Андерсон, соопшти неговото семејство. Прославата била организирана како дел од победата на Џо Бајден на изборите.

Пукањето се случило во 1 часот по полноќ, а полицијата веднаш излегла на местото на настанот, пишува „Сиетл тајмс“.

Човекот кој бил застрелан успеал да стигне до болница, но набргу им подлегнал на повредите.

Пукањето се случило во јужниот дел на контроверзната автономна зона Капитол Хил.

Мајката на Патерсон, Ке Васер изјави дека тој отишол на прославата со пријателите.

„Тој сакаше да излезе и да покаже почит кон новиот претседател и потпретседателката. Ни рекоа дека е среќен и дека налетал на своите школски другари“, рече таа.

Патерсон бил татко на две деца на возраст од 9 и 10 години.

 

Share

AnimeFLV: Dokushin Apartment Dokudami-sou anime episode 3 online free at https://animeflv.uk anime to watch

Pokemon 4Ever (Dub) (https://4anime.biz/m/6LM) Episode Full

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Mt. Natagumo Arc (Dub) Episode Full

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/animeflixnl

Beatstars: https://www.beatstars.com/animeflixnl/feed

Scroll to Top