(Видео) ФБИ објави снимка од човекот кој постави бомби на Капитол, нудат и парична награда

пред 1 година

Американското ФБИ објави нова снимка од лицето кое поставува импровизирани експлозивни направи пред седиштето на Републиканскиот и Демократскиот национален комитет, ноќта пред нападот во Капитол, кој се случи на почетокот на годинава, пренесува Си-ен-ен.

Телевизијата пренесе дека ФБИ соопштило оти на објавената снимка, се гледа лице со качулка кое ги поставило двете бомби во близина на седиштето на Демократската и Републиканската партија на 5 јануари, а на истата се гледа како во еден момент застанува да ги избрише очилата, а потоа седнува на клупа во близина.

„Се надеваме дека информациите објавени денес ќе ни помогнат да го идентификуваме осомничениот или да добиеме некои информации за него“, изјавил помошникот директор на ФБИ, Стивен Д’Антуоно.

Си-ен-ен јави дека ФБИ бара помош од граѓаните и нуди награда од 100.000 долари за повеќе информации за сторителот, а сè уште не е познато зошто бомбите не експлодирале.

Share

watch anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Bleach (Dub) Episode 364

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 3

4Anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

english anime Redo of Healer

free anime online My Hero Academia (Dub)

tải go88
Scroll to Top