Вирусот влезе во детското одделение во болница во Хрватска

пред 12 месеци

Коронавирус се појави на снимен во Хрватска на Одделот за рехабилитација на деца во Специјалната болница за медицинска рехабилитација во Крапинска Топлица во Хрватска.
Медицинска сестра од тој оддел има коронавирус, а симптоми добил и физиотерапевт кој работи со деца, пренесува порталот „Ни Загорје Мало“.

Физиотерапевтот отишол на тестирање и не е сигурно кога ќе дојдат резултатите, пренесува порталот Индекс, во кој се наведува дека некои од тестираните во Загорје чекаат на своите наоди веќе една недела.

Инфицираната медицинска сестра не била во контакт со децата, а децата во тоа одделение претежно спаѓаат во група што не може да носи заштитни маски. Четири деца кои во моментот се во превентивна самоизолација биле во контакт со физиотерапевтот.

Share

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

https://animeflv.uk anime streaming

Website https://kissanime.mx: Watch The Brave Fighter Exkizer kissanime Episode 48 kiss x sis kissanime

AnimeBee: Oreshura anime episode 13 online free at https://animebee.to gogoanime

Able2know: https://able2know.org/user/gogoanimelol/

Hub docker: https://hub.docker.com/u/animeflixnl

Scroll to Top