Во Бугарија 283 новозаболени од коронавирус, двајца починати

пред 4 месеци

Во последните 24 часа во Бугарија се потврдени нови 283 случаи на коронавирус, врз основа на 3.713 тестирани примероци. Во моментов во Бугарија има 5.837 активни случаи. Според податоците од последниот пресек починале две лица, пренесува БТА. Од почетокот на епидемијата во Бугарија биле заразени 21.870 лица, од кои 854 починале.

Share

Death Note (Dub) (https://gogoanime.be/m/dJrX) Episode 37 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime boku no hero academia

Horimiya (https://animeheaven.pro/m/NpLM) Episode 2 at AnimeHeaven anime in heaven

Scroll to Top