Во Велика Британија потврден јужноафриканскиот сој на коронавирус

пред 3 месеци

Две лица на југот на Англија се позитивни на јужноафриканскиот сој на коронавирус, а немале контакт со луѓе кои неодамна биле таму.

Жителите на Сари, југозападно од Лондон, ќе бидат тестирани без оглед дали имаат симптоми или не.

„Тоа е мерка на претпазливост. Колку повеќе случаи на оваа варијанта откриеме, толку се поголеми шансите да го спречиме нејзиното понатамошно ширење“, рече Рут Хачинсон, директор на Агенцијата за здравство.

Британската влада во јануари објави дека открила случаи на јужноафриканскиот и бразилскиот сој на коронавирус, но сите биле поврзани со патувања во тие делови на светот.

Share

4Anime free anime: Attack on Titan Episode 25

AnimeFreak anime freaks anime: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 6 (https://animefreak.ws/m/G4N7/ep-6)

Scroll to Top