Во Иран 415 починати од коронавирус за еден ден

пред 6 месеци

Во Иран се пријавени 415 смртни случаи од коронавирус, што е најмногу во еден ден од почетокот на пандемијата.

Вкупниот број на смртни случаи од последиците од инфекцијата се зголеми на 33.714, пренесува „Ројтерс“.

Во претходните 24 часа биле регистрирани 6.824 новозаболени лица, односно вкупно 558.648 лица.

Share

4Anime 4anime hunter x hunter: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 9

AnimeTV good anime tv shows: One Punch Man Episode 12

Scroll to Top