Во Италија рекордни 21.994 новозаболени и 221 починати од коронавирус

пред 11 месец

Во изминатите 24 часа во Италија се регистрирани 21.994 нови случаи на коронавирус, соопшти денеска Министерството за здравство.

Ова е најголем број на заразени лица на дневна основа од почетокот на пандемијата во Италија.

Во соопштението се наведува дека починале уште 221 лице и ова е првпат од средината на мај повеќе од 200 лица да починаат во Италија.

Од почетокот на пандемијата во оваа земја починале 37.700 луѓе, а вкупно заболеле 564.778 лица.

 

 

Share

Website https://animekisa.in: Watch Katri, Girl of the Meadows animekisa Episode 49 anime stream

Watch anime online for free at KissAnime konosuba movie kissanime

Just Because! (https://animetv.cc/m/1E4E) Episode 12

Selector Infected WIXOSS: Midoriko-san to Piruruku-tan Episode 3

Producthunt: https://www.producthunt.com/@animefreakws

Vnxf: https://vnxf.vn/members/animefreakws.28123/#about

Scroll to Top