Во Романија 3.400 новозаразени и 65 починати од Ковид-19

пред 11 месец

Во Романија биле тестирани 29.400 лица во последните 24 часа, од нив 3.400 биле позитивни на коронавирус, соопштија здравствените власти.

Во еден ден починале 65 лица, или вкупно 5.996, јавува агенцијата Адјерпрес.

Од почетокот на пандемијата во Романија, 186.254 луѓе биле позитивни на вирусот.

Најголем број на заразени лица сè уште има во округот Букурешт и округот Алба.

Share

Watch Cardcaptor Sakura: Clear Card (Dub) Episode 22

WCOStream: Roujin Z (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball

Pokémon The Series: XY (https://animeflix.nl/m/xEXR) Episode 93

Kara The Animation Episode 5

8tracks: https://8tracks.com/animefreakws

Behance: https://www.behance.net/gogoanimebe

Scroll to Top