Во серија експлозии во Кабул најмалку четири жртви

пред 9 месеци

Најмалку четири лица, меѓу кои и двајца полицајци, загинаа во серија експлозии што го погодија главниот град на Авганистан, Кабул.

Две од бомбите биле прикачени на полициски возила во западниот и јужниот дел на Кабул.

Властите соопштија дека третата магнетна бомба експлодирала во источен Кабул, но тука никој не е повреден.

Постојат извештаи за уште најмалку две експлозии на друго место во градот, но полицијата сè уште нема детали за нив.

Најновите напади се случија кога Талибанците и авганистанската влада разговараа во Катар во обид да постигнат мировен договор што може да стави крај на децениската војна.

Никој сè уште не ја презеде одговорноста за нападите во Кабул.

Share

animepahe :: okay-ish anime website

Website https://animefreak.ws: Watch Kengan Ashura (Dub) animefreak Episode 12 anime freak attack on titan

Tian Guan Ci Fu Episode 11

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Zeef: https://zeef.com/profile/animefreak

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/animefreakws/

Scroll to Top