Во Хрватска вакцинирани се околу 5.800 лица

пред 4 месеци

Во Хрватска досега се вакцинирани околу 5.800 лица против новиот коронавирус. Вакцинацијата започна во неделата, а прва вакцината ја прими 81-годишната Бранка Анишиќ од Загребскиот дом за стари лица.

Заклучно со синоќа, вакцинирани се околу 5.800 лица, од кои 4.500 се во домови за стари лица, а 1.300 се здравствени работници.

Вчера во Хрватска беа регистрирани 316 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи е 8.036. Меѓу нив, 2.720 пациенти се во болница. Починаа 68 лица.

До вчера се тестирани вкупно 996.935 лица.

Share

GoGoAnime ahiru no sora gogoanime: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://gogoanime.be/m/OJOk) Episode 13

WCOStream close enough wcostream: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://wcostream.cc/m/RWWg) Episode 39

Scroll to Top