Во Хрватска рекордни 542 новозаболени од коронавирус

пред 3 месеци

Во последните 24 часа бројот на новозаболени од коронавирус во Хрватска е поголем од кога било досега. Регистрирани се 542 позитивни случаи од 5.939 тестирани. Бројот на активни случаи во Хрватска изнесува вкупно 2.206. Меѓу нив, 361 пациент е во болница, од кои 27 се на апарати за дишење. Едно лице починало. Станува збор за човек роден во 1937 година, кој починал во болницата во Карловац, објави Индекс.хр.

Share

Watch KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! Episode 10 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime bleach

Watch Death Note Episode 28 (https://kissanimeonline.com/m/MOD/ep-28) at website https://kissanimeonline.com. See more boku no hero academia kissanime

Scroll to Top