Во Хрватска 457 нови случаи на коронавирус

пред 5 месеци

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 457 нови случаи на коронавирус, починале три лица, а бројот на активни случаи е 2.438.

Меѓу нив, 385 пациенти се во болница, од кои 28 се на апарати за дишење.

Од 25 февруари, кога беше регистриран првиот случај во Хрватска, до денес се евидентирани вкупно 19.446 лица заразени со новиот коронавирус, од кои 313 починале, а 16.695 оздравеле, од кои 222 во последните 24 часа. Во моментов има 11.729 лица во самоизолација.

До денес се тестирани вкупно 348.950 лица, од кои 4.417 во последните 24 часа.

Share

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (https://animeplanet.cc/m/YA8j) Episode 12 at website https://animeplanet.cc anime planet fire force

Watch Wonder Egg Priority Episode 1 (https://funimationfree.com/m/ONkb/ep-1) at website https://funimationfree.com. See more funimation mha

Scroll to Top