Еврокомесарот Оливер Вархеи негативен на коронавирус

пред 11 месец

Комесарот за проширување на Европската Унија, Оливер Вархеи, доби уште еден негативен тест за Ковид-19 и излезе од карантин, во кој се наоѓа откако се врати од посетата на Западен Балкан.

„Веќе не сум во самоизолација и продолжувам со своите активности почитувајќи ги здравствените упатства. Останете безбедни“, објави Вархеи на „Твитер“.

Тој беше во самоизолација по информацијата дека член на неговиот тим со кој патувал во земјите од Западен Балкан бил позитивен на коронавирусот.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Mars Red (Dub) kissanime Episode 13 kissanime fire force

Website https://animepahe.cc: Watch BanG Dream! Film Live animepahe Episode Full anime online

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://4anime.biz: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hashira Meeting Arc 4anime Episode Full animes online

Kiredu: http://kiredu.ru/UserProfile/tabid/182/userId/60907/Default.aspx

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimebe/

Scroll to Top