Европа: Во Германија 6.868 новозаболени од коронавирус, во Украина 113 починати

пред 1 година

Во Германија во последните 24 часа се регистрирани 6.868 нови случаи на коронавирус, а 47 лица починаа, објави Институтот „Роберт Кох“.

Вкупно 373.167 лица се заразени во земјата од почетокот на епидемијата, од кои 9.836 починале, пренесува „Ројтерс“.

Во последните 24 часа во Украина е забележана рекордна смртност кај ковид-пациенти – 113 смртни случаи.

Украинскиот Совет за национална безбедност објави дека досега се потврдени вкупно 309.107 случаи на Ковид-19, 5.786 починати и 129.533 излекувани пациенти, објави „Ројтерс“.

Share

watch subbed anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

english anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

AnimeFreak Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 19

AnimeFreak Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 7

old animefreak TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeFreak JUJUTSU KAISEN (Dub)

Scroll to Top