Експлодираа неколку бомби во Авганистан – 14 лица загинаа, а 45 лица се ранети

пред 11 месец

Во две експлозии во централен Авганистан, во провинцијата Бамијан, загинаа најмалку 14 лица, а 45 се повредени, соопштија денеска властите. Во исто време, меѓународната заедница побара помош за Авганистан во Женева, објави Ројтерс.

Експлозивните направи биле скриени покрај патот, во близина на главната чаршија во градот Бамијан, а во експлозијата загинале 12 цивили и двајца сообраќајни полицајци, а 45 минувачи биле повредени, изјави Забардаст Сафаџи, шеф на полицијата во таа провинција.

Share

Watch Steins;Gate: Soumei Eichi no Cognitive Computing Episode 4

Watch Galaxy Warring State Chronicle Rai Episode 52

https://wcostream.cc ben 10 alien force wcostream

Ikki Tousen (https://animefreak.ws/m/j7o) Episode 13

Qooh: http://qooh.me/gogoanimelol

Projectlibre: https://www.projectlibre.com/users/kissanimemx

Scroll to Top