Епидемиолошките ограничувања во Германија ќе останат и по воведувањето на вакцината

пред 11 месец

Секојдневниот живот ќе остане ограничен и по развивањето вакцина против коронавирус, објави германскиот институт „Роберт Кох“ (РКИ).

Иако ќе има барем една ефективна вакцина во 2021 година, одржувањето на далечина, хигиенските правила, носењето маска, проветрувањето и преместувањето на слободните активности на отворено ќе останат на сила уште некое време, наведува берлинскиот институт.

Германија пријави 4.122 новоинфицирани со коронавирус, а со оглед на растечкиот број, се зголемуваат повиците за единствени и лесно разбирливи правила во германскиот децентрализиран систем.

„Соочувајќи се со Ковид-19, потребни ни се привремени и регионално ограничени мерки прилагодени на ризикот во следните неколку недели и месеци“, рече Лотар Вилер, претседателот на институтот.

Share

AnimeTV: Rifle Is Beautiful anime episode 12 online free at https://animetv.cc best anime tv

Website https://animefreak.ws: Watch Sound! Euphonium 2 animefreak Episode 13 animes online

AnimeHeaven: Suteki Desu wa, Sakura-chan! Tomoyo no Cardcaptor Sakura Katsuyaku Video Nikki! anime episode 3 online free at https://animeheaven.pro animeheavens

Website https://kissanime.mx: Watch No Guns Life 2nd Season kissanime Episode 12 kissanime my hero

Logobids: https://www.logobids.com/users/gogoanimebe

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1026728-animefreak

Scroll to Top