Ердоган се закани со напад: Ќе ги изненадиме една ноќ

пред 8 месеци

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави дека неговата земја би можела сама да интервенира за да ги протера терористите „ПКК“од северот на Ирак.

„ Имам фраза во која секогаш кажувам: Можеби ќе изненадиме една ноќ“, рекол Ердоган во изјава за новинарите во Истанбул, мислејќи на можноста за изведување изненадна турска операција за протерување на терористите од Синџар, пренесе агенцијата „Анадолија“.

Пред неколку дена турскиот министер за одбрана Хулуси Акар одржа разговори со претставници на регионот на Ирачки Курдистан. Според официјални извори, разговорите биле насочени на начините за унапредување на заедничката безбедност и воена соработка на двете страни.

Share

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animetv.cc: Watch Koukaku Kidoutai Arise: Ghost in the Shell - Logicoma Specials animetv Episode 4 chia anime tv me

TwistMoe: Hanaukyo Maid Team: La Verite anime episode 12 online free at https://twistmoe.net anime twist

AniWatch: Tekkaman (Dub) anime episode 2 online free at https://aniwatch.pro watch anime

Able2know: https://able2know.org/user/gogoanimebe/

Forums asp: https://forums.asp.net/members/gogoanimebe.aspx

Scroll to Top